fej

fej
Nemezelt szappanok

2012. augusztus 28., kedd


Szó, ami szó, jó a szódabikarbóna!

Muszáj ezt a cikket nekem is tovább adnom, hogy okosabbak legyünk általa.Az írást az almamag  oldalán találtam,Köszönet almamának!
/http://www.almamag.hu/magazin/csalad/1407-regi-uj-csodaszer-az-ezerarcu-szodabikarbona.html//

Ezerarcú szódabikarbóna

Nincs új a nap alatt, mondanák nagyanyáink, ha látnák, hogyan térünk vissza oda...

Beszórhatjuk a cipőnkbe is, majd hagyjuk állni benne egész éjszaka: nemcsak, hogy szagtalanítja a lábbelit, de megakadályozza a későbbi lábgombásodást is.
 
Nincs új a nap alatt, mondanák nagyanyáink, ha látnák, hogyan térünk vissza oda, ahonnan ők elindultak. A szódabikarbóna meglepően sokféle módon alkalmazható: a konyhában, főzéskor, a háztartás számos területén, de a táplálkozásban különösen gyomorégés, emésztési gondok ellen, ráadásul kellemes lehelet és fehérebb fogakat is nyerhetünk használatával.


Szódabikarbóna: a kéztisztító
Nedvesítsük be a kezünket és enyhén dörzsöljük be szódabikarbónával, mintha csak beszappanoznánk: meglepődve tapasztalhatjuk, hogy kezünk bőre tiszta és lágy lesz tőle. Körmeink fehérítésére a körömápolás előtt áztassuk kezünket egy tál langyos vízben, melyhez három evőkanál szódabikarbónát adtunk.

Szódabikarbóna: a szagelnyelő
A szódabikarbóna egyik jó tulajdonsága, hogy képes elnyelni a legzavaróbb illatokat is, mert semlegesíti a baktériumok okozta savas anyagokat. Hasznos a hűtőben, a beépített szekrényben vagy akár megszokott dezodorunk helyett is. Egy kevés port bedörzsölünk a hónaljunkba vagy a lábfejünkbe, és máris elfelejthetjük az izzadságszagot.



  Ég a gyomra? Nehezen emészt? Könnyen segíthet rajta!
 Oldjon fel egy kávéskanál szódabikarbónát egy pohár vízben, és igya ki egy hajtásra. Ilyenkor olyan puffadást enyhítő oldatot kapunk, mely lúgos kémhatásának köszönhetően stabilizálja a pH-értéket és megszünteti a túlzottan savanyú kémhatást.
Az arra érzékeny személyek számára főzés közben is tehetünk egy késhegynyi szódabikarbónát az ételbe, amitől a nehezen emészthető vagy savas hatású hozzávalók (paradicsom, gyümölcsök stb.) könnyebben emészthetők lesznek.

Szódabikarbóna: a fertőtlenítő
Rendszerint nem is gondolunk rá, de a fésűk, kefék, manikűrkészlet, smink-ecsetek, szivacsok és más hasonló eszközök a baktériumok melegágyai lehetnek. Alapos tisztítás, fertőtlenítés céljából tegyük azokat speciális áztatólébe: egy mosdókagylónyi vízbe keverjünk 8 evőkanál szódabikarbónát. Hagyjuk benne állni tisztítandó, ilyen jellegű tárgyainkat egy éjszakán át, majd öblítsünk másnap reggel.

Szódabikarbóna: a mosószer-helyettesítő
Fele-fele arányban használva a mosószerrel gyönyörű fehérséget kölcsönöz a ruháknak. Színes ruhák mosásakor ajánlott a mosódob lezárása után ecetet önteni a mosógépbe.


Szódabikarbóna: az ezerarcú csodaszer
• megőrzik élénk színüket zöldségek, ha főzéskor kevés szódabikarbónát is szórunk a vízébe;
• keményebb és tartósabb marad a tejszínhab, ha felverés előtt egy csipetnyi szódabikarbónát teszünk bele;
• mindenfajta rovarcsípésre kiváló - a szódabikarbóna kevés vízzel keverve hatásos fájdalom- és duzzadtságcsökkentő;
• mosatlan gyümölcsöt soha ne fogyasszunk. Tiszta víz helyett azonban javasolt 1-2 evőkanál szódabikarbónát és egy liter víz keverékét használni a mosáshoz;
• a sütemények összeállításánál fele sütőport és fele mennyiség szódabikarbónát használjon, szép egyenletes lesz a tészta;
• ha nehezen fő meg a marhahús, tegyen a vízbe egy késhegynyi szódabikarbónát. Más húsra is érvényes ez az eljárás;
• ha kemény a víz, szórjunk fürdővizünkbe 10 deka szódabikarbónát, mert annak vízlágyító hatása van;
• leégett étel maradványait eltüntethetjük, ha az edényben kevés vízbe kevert szódabikarbónát forralunk. Ha kihűlt, könnyen kitisztíthatjuk a lábast;
• a csempére tapadt makacs szennyeződéseket nedves rongyra szórt szódabikarbónával dörzsölhetjük le. A WC-kagylóba szórjon szódabikarbónát, majd csutakoljuk ki kefével;
• két púpozott kiskanál szódabikarbónából és egy kiskanál citromléből vagy vízből készítsünk sima pépet. Ezzel mossunk fogat, majd hideg vízzel öblögessünk. Fehéríti a fogzománcot;
• ha hajmosás előtt egy maroknyi szódabikarbónát dörzsölünk a száraz fejbőrbe, megszabadít a korpától.
Forrás: internet, kör-email

Szakértő: Moldván Katalin



Gyógyítja-e a rákot a szódabikarbóna?
http://hvg.hu/egeszseg/20120413_gyogyitja_e_rakot_szodabikarbona

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése